Czy warto iść do szkoły hotelarskiej?

Jeśli kończysz właśnie trzecią gimnazjum, najpewniej nurtuje cię pytanie do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej się wybrać. Jeśli zastanawiasz się na pójściem do technikum hotelarskiego, postaram się powiększyć twoją wiedzę o nim.

Zacznijmy od tego, że w technikum spędzisz 4 lata. Na przestrzeni tych lat, będziesz uczestniczył/uczestniczyła w praktykach. Będą ci potrzebne takie umiejętności jak zarządzanie i marketing, z których będziesz miał/miała zajęcia. Musisz być także opanowanym i porządnym w zawodzie. O samej szkole można powiedzieć tyle, że jest to stresujący i wyczerpujący kierunek zarówno w szkole jak i w pracy. Marketing i zarządzanie nie należą do łatwych przedmiotów, a oprócz tego czeka cię napisanie wiele egzaminów. Do wybrania po tej szkole są 6 zawodów.

Barman – zarobki robią wrażenie, jest to około 51 zł na godzinę wliczając napiwki. Oczywiście wszystko zależy od tego w jakiej knajpie bądź pubie będziemy pracować. Jeśli jesteś pozytywną i komunikatywną osobą, nadajesz się na to stanowisko. Dodatkowym plusem są elastyczne godziny pracy.

Recepcjonista – Najprościej mówiąc, recepcjonista jest odpowiedzialny za kontakt z klientami. Zakwaterowanie, udzielenie informacji o hotelu, ceny i warunków zakwaterowania. W przypadku mniejszych ośrodków także odprowadzanie gości do pokojów. Zarobki wahają się pomiędzy 1000 a 1500zł.

Rezydent – Jedna z bardziej ciekawszych zawodów po kierunku hotelarstwo. Jeśli znasz angielski na najwyższym poziomie, jesteś pozytywną i sympatyczną osobą, możesz zacząć myśleć o tej pracy. Twoim głównym zadaniem będzie planowanie i organizacja wycieczek dla turystów. Najprościej mówiąc – zapewnienie komfortu turystom. Zarobki wahają się pomiędzy 1000 a 2500zł.

Zarządca hotelu – Prace biurowe, administracyjne, zarządcze, księgowe i kadrowe. Te obowiązki należą do Zarządcy hotelu. Zdecydowanie największa odpowiedzialność spada właśnie na niego, co jest proporcjonalne do zarobków, które zaczynają się od 2500zł. Zdecydowanie najlepiej płatna praca, jednak zanim będziemy mogli myśleć o takiej posadzie, będziemy musieli odpracować swoje jako hotelarz.

Czy warto iść do szkoły hotelarskiej? Mam nadzieję, że przybliżyłem wam ten temat i zastanowicie się nad nim bardziej.