Walentynki to bardzo specyficzne święto – z jednej strony chcemy spędzić jak najprzyjemniej jak największą ilość czasu z naszą drugą połówką, a z drugiej chcemy kupić naszej ukochanej – czy ukochanemu jak najlepszy prezent, w miarę rozsądnej cenie. Zdecydowanie najczęstszymi prezentami na to święto są czekoladki lub podróż w dwie osoby w ciekawe i egzotyczne miejsce. Czasami też kupowana jest biżuteria – ale ją w tym wpisie pominiemy, ponieważ moim zdaniem dobry pierścionek, naszyjnik czy kolczyki swoje pieniądze kosztują, przez co nie nadają się na takie święto jak dzień zakochanych.

Dlaczego akurat podróże?

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego w tym wpisie pominęliśmy biżuterię a zostawiliśmy podróże, skoro często mogą być one droższe niż czekoladki na walentynki lub biżuteria. Otóż wyjaśnienie jest bardzo proste – w takim święcie chodzi o przeżycia i chwilę z drugą osobą, naszą miłością a nie o to, co kupimy na prezent. Dlatego podróż w jakieś ładne, romantyczne miejsce – na przykład takie jak Wenecja czy Paryż jest dużo lepszym wyborem niż drogi pierścionek. Razem z drugą osobą zapamiętamy tą podróż jako jedną z najlepszych w naszym życiu – a akcesorium pokroju naszyjnika szybko zostanie schowane do szuflady i zapomniane.

A czekoladki na walentynki?

Dlaczego akurat czekoladki? Podobnie jak w przypadku podróży – wyjaśnienie też jest banalnie proste. W walentynkach nie chodzi o drogi prezent – chodzi o to, by nasz prezent był spersonalizowany, bezpośrednio skierowany do drugiej osoby oraz by wyrażał gest – w tym przypadku miłości i przywiązania do drugiej osoby. Czekoladki idealnie spełniają swoją funkcje w tych trzech przypadkach – w wielu sklepach internetowych zamawiając belgijskie czekoladki na walentynki możemy dodatkowo je spersonalizować – czyli np. zmienić rodzaj pralinek w bombonierce czy dodać romantyczną grafikę na wieczko. Dobra personalizacja automatycznie przekłada się na to, że nasz prezent jest bezpośrednio skierowany do drugiej osoby. Jeśli nasza bombonierka posiada unikalną grafikę, dedykacje i osobno dobrane pralinki – to jest ona unikalna i nie ma takiej drugiej na świecie. Takie prezenty są najlepsze – i pokazują to, jak bardzo kochamy drugą osobę i że zależy nam na jej obecności w naszym życiu.